Izvor: CrnaGora.Today

Ministarstvo unutrašnjih poslova zvanično je zaključilo birački spisak za opštinu Herceg Novi gdje se lokalni izbori održavaju 09. maja. Prema podacima MUP-a pravo glasa na izborima ima 25.590 birača, što je 83 birača više nego na parlamentarnim izborima u avgustu prošle godine, javio je portal RTCG.

Portal CrnaGora.Today došao je do spiska birača koji imaju prebivalište i pravo glasa van Crne Gore, čime su u skladu sa zakonom po automatizmu trebali biti izbrisani iz biračkog spiska.

Ovaj portal prenosi spisak koji sadrži imena 2,533 lica koja se u skladu sa zakonom nisu smjela naći na biračkom spisku.

Najviše je nelegalno upisanih birača na biračkom mjestu 35 Savina 1 gdje je biračko tijelo uvećano za čak 19.76%, slijedi BM 26 Topla 3 sa uvećanjem od 18.25%, zatim BM 27 Topla 4 – 17.95%, BM 36 Savina 2 – 17.60%, BM 18 Igalo 3 – 17.03%, dok je jedino biračko mjesto bez nelegalno upisanih birača br. 11 Ubli, gdje pravo glasa ima svega 17 birača .

Podsjetimo, kako je nedavno saopšteno iz CeMI-ja, u trenutku analize biračko pravo na izborima u opštini Herceg Novi imalo je 25.502 lica, od kojih 2.691 lice ima prebivalište u drugoj državi, što predstavlja više od 11 odsto biračkog tijela te opštine.

Takođe, Državna izborna komisija utvrdila je da je u izvodu iz biračkog spiska za opštinu Herceg Novi, upisano 1.973 birača koji imaju biračko pravo u Republici Srbiji.

Dakle, iz biračkog spiska očigledno nijesu uklonjeni dupli birači, a pored toga nekako je porastao i broj osoba sa pravom glasa.

BMNaziv BMPrebivalište van Crne GoreUkupno upisano%Uvećan broj birača
1Prijevor4765.26%5.56%
2Sutorina425797.25%7.82%
3Mojdež162067.77%8.42%
4Sušćepan171918.90%9.77%
5Trebesin3476.38%6.82%
6Podi 1204554.40%4.60%
7Podi 2265694.57%4.79%
8Kameno61274.72%4.96%
9Mokrine1921.09%1.10%
10Kruševice31232.44%2.50%
11Ubli0170.00%0.00%
12Luštica 14814.94%5.19%
13Luštica 25865.81%6.17%
14Luštica 32238.70%9.52%
15Provodina1402.50%2.56%
16Igalo 16564510.08%11.21%
17Igalo 26866010.30%11.49%
18Igalo 38558414.55%17.03%
19Igalo 45446011.74%13.30%
20Igalo 510179712.67%14.51%
21Igalo 65651910.79%12.10%
22Igalo 7666749.79%10.86%
23Igalo 86055210.87%12.20%
24Topla 19073412.26%13.98%
25Topla 27767611.39%12.85%
26Topla 37749915.43%18.25%
27Topla 49864415.22%17.95%
28Topla 56254211.44%12.92%
29Topla 68475411.14%12.54%
30Srbina 1626559.47%10.46%
31Srbina 2667698.58%9.39%
32Srbina 3425927.09%7.64%
33Herceg Novi 16346713.49%15.59%
34Herceg Novi 26052011.54%13.04%
35Savina 111569716.50%19.76%
36Savina 210167514.96%17.60%
37Savina 37151413.81%16.03%
38Meljine819138.87%9.74%
39Zelenika 1406985.73%6.08%
40Zelenika 2466197.43%8.03%
41Zelenika 3447336.00%6.39%
42Kumbor626859.05%9.95%
43Đenovići 15745212.61%14.43%
44Đenovići 2494949.92%11.01%
45Baošići 1394059.63%10.66%
46Baošići 26957212.06%13.72%
47Bijela 1677858.54%9.33%
48Bijela 2487706.23%6.65%
49Bijela 3487896.08%6.48%
50Bijela 4636739.36%10.33%
51Kamenari475788.13%8.85%
UKUPNO2,53325,5079.93%11.03%

Spisak lica koja imaju prebivalište van Crne Gore a koja su upisana u birački spisak za opštinu Herceg Novi suprotno zakonu nalazi se na linkovima u prilogu:

IZBORI U HERCEG NOVOM: Spisak birača sa prebivalištem van Crne Gore BM 1-15

IZBORI U HERCEG NOVOM: Spisak birača sa prebivalištem van Crne Gore BM 16-23

IZBORI U HERCEG NOVOM: Spisak birača sa prebivalištem van Crne Gore BM 24-32

IZBORI U HERCEG NOVOM: Spisak birača sa prebivalištem van Crne Gore BM 33-38

IZBORI U HERCEG NOVOM: Spisak birača sa prebivalištem van Crne Gore BM 39-46

IZBORI U HERCEG NOVOM: Spisak birača sa prebivalištem van Crne Gore BM 47-51

Related Posts

ZAŠTO NE URA!

URA. Partijica koja je dobila najviše glasove Crnogoraca je i najveća politička magla trenutne političke scene. Prisjetimo se,…
%d bloggers like this: